Youtuber, İnfluencer, Fenomen İstisna Belgesi Nasıl Alınır ?

muhasebe

Administrator
Yönetici
Youtuber, İnfluencer reklam gelirleri için istisna belgesi nasıl alınır ?

İstisna belgenizi ikametgahınızın kayıtlı olduğu vergi dairesinden ya da İnteraktif Vergi dairesi https://ivd.gib.gov.tr/ adresinden alabilirsiniz.

https://ivd.gib.gov.tr/ giriş yaptıktan sonra interaktif vergi dairesine e-devlet ile kayıt olabilir ya da e-devlet şifrenizle giriş yapabilirsiniz.Giriş yaptıktan sonra öncelikle üst bölümden Telefon numaranızı güncellemeniz gerekmektedir.Telefon bilgilerinizi güncelledikten sonra Arama bölümüne Sosyal İçerik Üreticiliği ile Mobil Cihaz Uygulama Geliştiriciliği İstisna Belgesi Talebi Dilekçesi (GVK Mük. 20/B Maddesi) yazınız.Sosyal İçerik Üreticiliği ile Mobil Cihaz Uygulama Geliştiriciliği İstisna Belgesi Talebi Dilekçesi (GVK Mük. 20/B Maddesi) bölümünü seçiniz.İstisna Belgesi Talebi Dilekçesi(GVK Mük. 20/B Maddesi)'nde Telefon ve Adres bilgileriniz otomatik olarak gelecektir. E-Posta adresinizi yazdıktan sonra alt bölümden Sosyal İçerik Üreticiliği ve Mobil Cihazlar İçin Uygulama Geliştiriciliği bölümlerinden size uygun olanını seçtikten sonra ileri butonuna basınız.2. Adımda dilekçenize eklemek istediğiniz belge varsa bu bölüme ekleyebilirsiniz. Belge eklemeden devam ediyoruz.

Son adımda düzenlemiş olunan dilekçeye ait özet bilgi ekranı gelecektir.Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra Onayla butonuna basınız. Telefonunuza gelen şifreyi yazdıktan sonra dilekçenizi onaylayın.

İstisna belgeniz oluştuktan sonra;

Arama bölümüne Sosyal İçerik Üreticiliği ile Mobil Cihaz Uygulama Geliştiriciliği İstisna Belgesi Banka Bilgileri Bildirim Dilekçesi (GVK Mük. 20/B Maddesi) yazınız.

Sosyal İçerik Üreticiliği ile Mobil Cihaz Uygulama Geliştiriciliği İstisna Belgesi Banka Bilgileri Bildirim Dilekçesi (GVK Mük. 20/B Maddesi) bölümünü seçtikten sonra karşınıza Banka Bilgileri Bildirim Dilekçesi(GVK Mük. 20/B Maddesi) ekranı gelecektir.

Adınıza Düzenlenen İstisna Belgesi(GVK Mük. 20/B Maddesi) seçiniz.E-posta adresinizi giriniz.

GVK Mük. 20/B Kapsamında Açılan / Kullanılan Banka Hesap Bilgisi tanımı yapıldıktan sonra ileri butonuna basınız.


2. Adımda tekrar ileri tuşuna basınız.

Özet bilgi ekranında bilgilerinizi kontrol ettikten sonra Onayla butonuna basınız ve Telefonunuza gelen şifre ile belgeyi onaylayınız.
 

Ekli dosyalar

 • 1660219843678.png
  1660219843678.png
  32.9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
T

Talha

Ziyaretçi
Merhaba,

Vergi dairesinden kaç günde onay gelir acaba istisna belgesi dilekçesine?

Teşekkürler
 

Hangi Muhasebe Programını Kullanıyorsunuz ?

 • Zirve

  Kullanılan: 3 100.0%
 • Luca

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Mikro

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Logo

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Uyumsoft

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Orka

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Diğer Muhasebe Programları

  Kullanılan: 0 0.0%
Üst