Kooperatif Yönetim Kurulundan İstifa Tescili Karar Örneği

muhasebe

Administrator
Yönetici

Kooperatif Yönetim Kurulundan İstifa Tescili Karar Örneği​

A-YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN İSTİFA VE YERİNE ATAMA KARAR ÖRNEĞİ​

Karar Tarihi:

Karar sayısı:

Konu :

Başkan :

Üyeler :

Yönetim Kurulumuz kooperatif merkezinde toplanarak aşağıda belirtilen hususları oy birliği ile karar altına almışlardır.

1-Kooperatifimiz Yönetim Kurulu Üyesi ................................................’nin ......................................tarihinde verdiği dilekçeleri ile yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmek istediğini bildirmiş, istifasının kabulüne,

2-Boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine 1.yedek üye ..................................’nin getirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Başkan (T.C.Kimlik No) Başkan Yardımcısı (T.C.Kimlik No) Üye (T.C.Kimlik No)

İsim-İmza İsim-İmza İsim-İmza

B-YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN İSTİFA SONUCU YENİ OLUŞAN YÖNETİM KURULUNUN GÖREV DAĞILIM, TEMSİL KARAR ÖRNEĞİ​

Karar Tarihi:

Karar sayısı:

Konu :

Başkan :

Üyeler :

Yönetim Kurulumuz kooperatif merkezinde toplanarak aşağıda belirtilen hususları oy birliği ile karar altına almışlardır.

1- İstifa sonucu yeni oluşan yönetim kurulumuz kendi aralarında yaptıkları görev dağılımında

Yönetim Kurulu Başkanlığına ....................................... ( T.C.Kimlik Numarası ve İkametgah adresi yazılacak),

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına ........................................ ( T.C.Kimlik Numarası ve İkametgah adresi yazılacak),

Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliğe ........................................ ( T.C.Kimlik Numarası ve İkametgah adresi yazılacak)’ler atanmışlardır.

2-Kooperatifimizi resmi dairelerde, bankalarda, kamu kurum ve kuruluşlarda, tapuda, her türlü işlemleri yapmak üzere

Yönetim Kurulu Başkanı .......................................,

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı .......................................,

Yönetim Kurulu Muhasip Üye ........................................’ lerden en az ikisinin kooperatif unvanı veya kaşesi altında müştereken temsil etmek üzere yetkili kılınmalarına oy birliği ile karar verilmiştir.

Başkan (T.C.Kimlik No) Başkan Yardımcısı (T.C.Kimlik No) Üye (T.C.Kimlik No)

İsim-İmza İsim-İmza İsim-İmza