SGK İşyeri Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır?

muhasebe22

New member
SGK İşyeri tescil işlemeleri e-devlet üzerinden yapılmaktadır. İşyeri tescili için öncelikle SGK internet sitesinden E-SGK > İşveren > İşyeri bildirgesi bağlantılarına tıklanır Ya da http://e.sgk.gov.tr/wps/portal/isveren/Ilgili+Diger+Uygulamalar/esgkIsyeriBildirgesi adresine giriş yapılır.

Buradan Uygulamaya git butonuna basılır ve karşımıza e-devlet kullanıcı adı ve parola ekranı gelir.İşyeri tescili yapılacak kişiye ait T.C. Kimlik numarası ve e-devlet şifresi yazılarak uygulamaya giriş yapılır.

Kimlik doğrulama ekranında Onayla butonuna tıklanır.Gelen ekrandan işyeri tescil


Gerçek Kişi İşyeri Bildirgesi Düzenleme

İşyeri bilgileri bölümüne tescil edilecek işyerine ait bilgiler girilir.


Bilgiler girildikten sonra İleri butonuna basılır.

Adres Bilgileri

Adres bilgileri bölümüne tescil edilecek işyerine ait adres bilgileri girilir.Bilgiler girildikten sonra İleri butonuna basılır.

Nace bilgileri

Tescil edilecek işyerine ait nace kodu yazılır ekle butonuna basılır. Nace kodu bilinmiyorsa seçeneklerden nace kodu bulunur Ekle butonuna basılır.Nace kodu eklendikten sonra İleri butonuna basılır.

Yönetici Bilgileri

Yönetici bilgilerine işyeri sahibinin TC kimlik numarası yazılır ve Sorgula butonuna basılır. İşyeri sahibinin Adı ve Soyadı bilgileri geldikten sonra Telefon numarası yazılır ve Ekle butonuna basılır.


E-Bildirge Kullanıcı Bilgileri

E-Bildirge kullanıcı bilgileri ekranına işyeri sahibinin TC kimlik numarası girilir ve sorgula butonuna basılır. Daha sonra işyeri sahibinin telefon numarası ve eposta adresi yazılarak ekle butonuna tıklanır. Ekleme işlemi tamamlandıktan sonra İleri butonuna basılır.


Son bölümde girilen bilgiler kontrol edilerek Kaydet butonuna basılır.
 
Son düzenleme:

Hangi Muhasebe Programını Kullanıyorsunuz ?

 • Zirve

  Kullanılan: 3 100.0%
 • Luca

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Mikro

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Logo

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Uyumsoft

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Orka

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Diğer Muhasebe Programları

  Kullanılan: 0 0.0%
Üst